ŠOKOLADINIAI SAUSAINIAI

Su migdolų kremu ir migdolais

Nekepti šokoladiniai sausainiai su migdolų kremu ir migdolais. Be pridėtinio cukraus. Be miltų. Be kiaušinų. Be pieno. Ypač mažai angliavandenių. Tik iš 5 ingredientų ir super lengvai pagaminami!

Ingredientai

Gaminimo eiga

  1. Pasiruoškite didelę lėkštę ar pjaustymo lentelę, uždenkite ją kepimo popieriumi ir įdėkite į šaldiklį.
  2. Į nedidelį puodą sudėkite migdolų kremą, kokosų aliejų ir sulaužytą šokoladą. Šiuos ingredientus nuolat maišydami pakaitinkite ant vidutinės ugnies, kol šokoladas ištirps ir visi ingredientai virs vientisa mase.
  3. Nukelkite puodą nuo ugnies ir įmaišykite migdolų drožles bei Chia sėklas.
  4. Išimkite lėkštę ar lentelę iš šaldiklio.
  5. Valgomuoju šaukštu formuokite sausainius – rutuliukus ant kepimo popieriumi dengtos lėkštės ar lentelės. Lėkštė yra šalta, todėl sausainių pagrindas turėtų greitai stingti ir sausainiai turėtų išlaikyti savo formą, bet dėl visa ko, palikte tarpelius tarp sausainių.
  6. Kai suformuosite visus sausainius (turėtų gautis apie 10 sausainių), kartu su lėkšte ar lentele įdėkite į šaldiklį ir laikykite apie 10 minučių arba tol, kol šokoladas sustings ir sausainiai sutvirtės.
  7. Išimkite iš šaldiklio ir skanaukite!

Keletas patarimų, kad sausainiai pavyktų tobulai

„Kepdami“ sausainius nekeiskite kokoso aliejaus sviestu. Dėl sviesto sausainiai bus sausi.

Galite naudoti bet kokį juodąjį šokoladą ar šokolado čipsus. Tik atkreipkite dėmesį, kad sudėtyje nebūtų pridėtinio cukraus.

Chia sėklų galite ir nedėti, bet rekomenduojame jų įdėti dėl traškumo. Be to, papildomi baltymai ir skaidulos bus tik į naudą.

Migdolų kremą galite keisti bet kuriuo kitu jums patinkančiu riešutų kremu – žemės riešutų, lazdynų riešutų, ar netgi saulėgrąžų sėklų kremu. Nebijokite eksperimentuoti ir atrasti įvairių skonių!

Sausainius galite laikyti uždarame inde šaldytuve iki 3 savaičių.

Ingredientų kiekį galite padvigubinti ar patrigubinti ir pasiruošti sveikų skanumynų ilgesniam laikui. „Iškeptus“ sausainius laikykite uždarame inde šaldiklyje, o norėdami skanauti atitirpinkite prieš 3-4 valandas.

Recepte naudojami produktai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *